Huawei najavljuje HarmonyOS NEXT

GlavnaVESTIHuawei najavljuje HarmonyOS NEXT
Sajbersfera može zaraditi proviziju od afilijat linkova u ovom tekstu. Evo kako to funkcioniše.

Huawei najavljuje HarmonyOS NEXT, uklanjajući svoje poslednje veze sa Androidom!

Huawei je danas na događaju u Kini najavio sledeću verziju svog internog operativnog sistema, HarmonyOS NEXT. Ova verzija, koja će se prvo pojaviti na njihovim uređajima u Kini, prva je verzija OS-a koja uklanja sve tragove Androida iz svog DNK nakon američkih sankcija koje su kompaniji uvedene počevši od 2019. godine.

Operativni sistem koristi Huavei-jevo sopstveno mikrojezgro, koje je zasnovano na OpenHarmony kodovima otvorenog koda i aplikacijama za podršku putem kompajlera Huawei Ark i Huawei Mobile Services (HMS), što znači da bi trebalo da bude kompatibilan sa svim postojećim Huawei uređajima kao što su pametni satovi, tableti i ostali.

Huawei prvenstveno trguje u Kini otkako je kompanija stavljena na američku „listu entiteta“ u maju 2019. godine od strane tadašnjeg predsednika Donalda Trampa, što joj ograničava poslovanje sa bilo kojom organizacijom koja posluje u Sjedinjenim Državama.

U to vreme, Huawei je prodavao i podržavao uređaje koji su koristili Android i Google usluge, a to je značilo da su mnogi od njih prestali da funkcionišu i dovelo do kolapsa poslovanja u regionu.

Glavne karakteristike novog OS-a koje Huawei oglašava na svojoj stranici sa najavama uključuju sopstvenog AI pomoćnika Xiaoyi-ja, koji se može pozvati putem glasa ili navigacione trake na uređaju.

Takođe uključuje funkciju sličnu Apple-ovom NameDrop-u i objedinjenu kontrolu između podržanih Huawei uređaja, između ostalih funkcija.

Prva beta verzija novog operativnog sistema je sada javno dostupna za seriju Huawei Pura 70, Huawei Pocket 2 i Huawei MatePad Pro 11 (2024). Huawei je izjavio da će novi OS doći i na globalna tržišta, ali to nije pomenuto tokom događaja i trenutno nema potvrđenog vremenskog okvira za međunarodno uvođenje.

Mihailo Ivanjac

Mihailo Ivanjac

Mihailo Ivanjac je osnivač i glavni urednik portala Sajber Sfera, sa višegodišnjim iskustvom u IT industriji, Linux administraciji i WordPress razvoju. Specijalizovan je za Nginx infrastrukturu, Redis object cache, Cloudflare integraciju i optimizaciju WordPress-a na VPS okruženju. Tokom svoje IT karijere radio je kao televizijski spiker/voditelj i senior video editor na RTV Belle amie, što mu omogućava da tehničke teme predstavi jasno i profesionalno. Sve tehničke analize i konfiguracije na Sajber Sfera portalu zasnovane su na realnim produkcionim implementacijama.

Pogledaj sve članke autora →
IT & GAMING NEWS
- Sponzorisano -
TEMU POPUST

Ekskluzivni Paket Kupona

Preuzmite paket od 10.000 RSD i ostvarite 30% popusta na prvu kupovinu preko Temu aplikacije.

KOD: alf033002
AKTIVIRAJ POPUST

Arhiva

- Sponzorisano -
- Sponzorisano -

Podrži rad Sajber Sfere: