DJI Mavic 3 je vodeći dron u klasi

DJI Mavic 3 – Veliki senzor donosi i veliku cenu!

Mavic 3 je potpuni redizajn svog prethodnika DJI Mavic 2 Pro, koji je stigao u avgustu 2018. Glavna vest je njegov sistem sa dve kamere, koji kombinuje 20MP Four Thirds senzor – iste veličine kao senzori unutar kamera bez ogledala, kao što su Olimpus OM-D E-M10 Mark IV – i teleobjektiv od 12 MP sa žižnom daljinom od 162 mm.

Kombinacija ove dve kamere daje stvaraocima filmova iz vazduha mnogo fleksibilnosti, čak i ako telefoto objektiv ima neka ograničenja kao što je nedostatak ručnih ili neobrađenih režima.

Ali oni su daleko od jedine nove funkcije na DJI-ovoj novoj vodećoj potrošačkoj letećoj mašini.


Ostala poboljšanja na DJI Mavic 2 Pro uključuju redizajniranu bateriju koja služi do 46 minuta leta, plus omnidirekcione senzore, koji su u stanju da uoče prepreke koje su udaljene do 200 metara.

Nažalost, ActiveTrack 5.0 praćenje autofokusa, koje obećava da će omogućiti Mavic 3 da prati subjekt u skoro svim pravcima, stići će u ažuriranju firmvera tek 22. januara 2022. Ovo ažuriranje će takođe isporučiti druge funkcije kao što su MasterShots (niz automatizovani režimi leta), što sugeriše da Mavic 3 nije baš 100% gotov na svom lansiranju.

Ipak, sigurno ima dovoljno snage u tom sistemu sa dve kamere da u međuvremenu zadovolji ljubitelje dronova. Glavna kamera Four Thirds vam omogućava da podesite njen otvor između f/2,8 do f/11 – kao na Mavic 2 Pro, ovo vam omogućava da kontrolišete ekspoziciju dok je dron u vazduhu i znači da vam nije potreban jak ND (neutralna gustina) ) filteri u svetlim uslovima.

Glavna kamera Mavic 3 takođe može da snima 5K/50p video ili 4K/120p slow-mo, što nije bilo moguće na Mavic 2 Pro. Takođe može da snima video zapise brzinom od 200 Mbps (dvostruko u odnosu na svog prethodnika) i snima 12-bitne neobrađene fotografije. Druga kamera je malo skromnija, sa senzorom od 1/2 inča i otvorom blende f/4,4, ali digitalni zum može da podnese taj 7x optički zum do 28x ​​hibridni zum za krupne planove iz vazduha.

Nadogradite na znatno skuplju verziju Mavic 3 Cine, a takođe možete da snimate video u Apple ProRes 422 QK formatu za neverovatnu maksimalnu brzinu prenosa podataka od 3,772 Mbps. Ovo prirodno zahteva mnogo prostora za skladištenje, tako da Mavic 3 Cine dolazi sa 1TB SSD-om, dok osnovni Mavic 3 nudi standardniju internu memoriju od 8 GB.

Još jedna velika razlika između DJI Mavic 3 Cine modela i standardne verzije je kontroler. Osnovni paket Mavic 3 uključuje DJI RC-N1 kontroler koji smo ranije videli na prethodnim dronovima kao što je DJI Air 2S.

Ali Mavic 3 Cine napreduje sa DJI RC Pro, novom verzijom DJI-jevog prethodnog Smart Controller-a sa većom daljinom prenosa od 15 km i svetlim ekranom od 1.000 nita. Njegova baterija takođe obećava da će trajati tri sata.

Koji god kontroler da imate, Mavic 3 će razgovarati sa njim preko DJI-jevog poboljšanog O3+ sistema prenosa. Ovo obećava robusniji signal koji može da izdrži smetnje i servira 1080/60p live feed, prvi za DJI dron. To znači da će feed koji možete da vidite na svom telefonu ili RC Pro kontroleru više ličiti na video koji zapravo snimate.

Nažalost, sve ove profesionalne karakteristike utiču na cenu Mavic 3. Standardna verzija DJI Mavic 3 dostupna je za kupovinu danas za 2.199 dolara / 1.879 funti / 3.099 AU$, dok je Mavic 3 Fli More Combo (koji uključuje dve dodatne baterije, čvorište za punjenje, torbu za nošenje i set ND filtera, između ostalog pribor) košta 2.999 USD / 2.549 GBP / 4.199 AU).

Ako vas je ta cena začudila, sačekajte da vidite one na DJI Mavic 3 Cine Premium Combo – dostupan je za samo 4.999 USD / 4.279 GBP / 7.199 AU. Koliko god Mavic 3 Cine bio impresivan, verovatno će biti van budžeta svih osim najsrećnijih filmskih stvaralaca amatera.

Leteća kamera bez ogledala sa nekoliko grubih ivica

U svetu kamera tradicionalno je došlo do velikog skoka cena sa kompaktnih modela od 1 inča na kamere Micro Four Thirds – a tako je i sa DJI Mavic 3, koji prenosi dronove na teritoriju letećih kamera bez ogledala (iako bez izmenljivih sočiva).

Na neki način, povećanje cene od 39% na Mavic 2 Pro je mala sramota. Jedna od čari tog drona bila je to što je uneo karakteristike profesionalnog nivoa u formu pogodnu za ranac, ali sa cenom (1.599 USD / 1.349 GBP / 2.499 AU) koju bi amateri mogli da opravdaju.

Tu titulu je sada nasledio DJI Air 2S, ali postoji značajan skok od tog drona (£899 / $999 / AU $1699) i DJI Mavic 3, koji počinje od 2,199 $ / £1,879 / AU $3,099. Da li ovo ostavlja prostora za model između? Možda, ali za sada će DJI Air 2S ostati naš izbor kao najbolji dron za većinu ljudi.

Međutim, to ne znači da Mavic 3 neće biti u velikoj iskušenju. To je vodeći dron u klasi sa impresivno svestranom kamerom koja se uvlači u stabilizovanu kameru Four Thirds – to je nešto što smo ranije videli samo na mnogo većim dronovima poput DJI-jeve Inspire serije.

Ali za sada je to verovatno preterano za većinu amatera, kojima će biti bolje sa manjim DJI Air 2S ili DJI Mini 2 – osim ako istinski ne žele da im dron bude glavna kamera.

Uskoro detaljan opis ovog novog modela kompanije DJI.
Pored njega stiže i DJI Mini 2 super detaljan opis! Stay tuned!

Najnovije na sajtu