Tramp upozorava, očekuju se dodatne carine na telefone

Tramp upozorava da niko nije „slobodan odgovornosti“, očekuju se dodatne carine na telefone u budućnosti

Proteklih nekoliko dana je dovelo do haosa u američkoj tehnološkoj industriji, jer su se tržišta borila da reaguju na Trampove tarife koje nameću porez od 10% na skoro svu uvoznu robu, sa još strožim kaznama za određene zemlje.

Odgovor je bio haotičan. Kompanije poput Frejmvorka, koji se specijalizovao za modularne laptopove, i Nintenda, sa svojim igračkim konzolama, bile su posebno pogođene. Frejmvork je morao da pauzira prodaju nekih modela laptopova u SAD. Nintendo je takođe odložio prednarudžbine nedavno najavljenog Svič 2, kako bi „procenio potencijalni uticaj tarifa“.

Kako je reakcija rasla, Trampova administracija se malo povukla objavljujući izuzeća za ključnu elektroniku poput pametnih telefona, laptopova, memorijskih kartica i poluprovodnika.

Sada izveštaji ukazuju da će izuzeća za pametne telefone, laptopove i drugu elektroniku biti kratkog veka. CNN je istakao komentare ministra trgovine Hauarda Lutnika tokom gostovanja u emisiji „Ove nedelje“ na ABC-ju, gde je izjavio da će izuzeća biti kratkog veka, sa novim tarifama usmerenim na elektroniku koje su već u pripremi.

Nekoliko sati kasnije, Tramp je objavio post na Truth Social-u, gde je tvrdio da takva izuzeća ne postoje, jer proizvodi poput pametnih telefona i laptopova ostaju podložni postojećim tarifama, tačnije tarifama od 20% vezanim za fentanil.

Dodatne carine na telefone

Tramp upozorava da niko nije „slobodan odgovornosti“, očekuju se dodatne carine na telefone u budućnosti
Tehnika ipak nije izuzeta od carina
  • NIKO se ne „oslobađa“ odgovornosti za nepravedne trgovinske bilanse i nemonetarne carinske barijere koje su druge zemlje koristile protiv nas, posebno ne Kina koja nas, ubedljivo, tretira najgore! U petak nije objavljen nikakav carinski „izuzetak“.
  • Ovi proizvodi podležu postojećim carinama od 20% i samo se premeštaju u drugu carinsku „kategoriju“. Lažne vesti to znaju, ali odbijaju da to objave. U predstojećim istragama o carinama nacionalne bezbednosti ćemo se pozabaviti poluprovodnicima i CELIM LANCEM SNABDEVANJA ELEKTRONIKOM.
  • Ono što je otkriveno jeste da moramo da proizvodimo proizvode u Sjedinjenim Državama i da nećemo biti taoci drugih zemalja, posebno neprijateljskih trgovinskih nacija poput Kine, koje će učiniti sve što je u njihovoj moći da ne poštuju američki narod.
  • Takođe, ne možemo dozvoliti da nas nastave zlostavljati u trgovini, kao što su to činili decenijama, TI DANI SU PROŠLI! Zlatno doba Amerike, koje uključuje predstojeće smanjenje poreza i regulative, čiji je značajan deo upravo odobren od strane Predstavničkog doma i Senata, značiće više i bolje plaćenih radnih mesta, proizvodnju proizvoda u našoj zemlji i tretiranje drugih zemalja, posebno Kine, na isti način na koji su se oni odnosili prema nama.
  • Suština je da će naša zemlja biti veća, bolja i jača nego ikad pre. UČINIĆEMO AMERIKU PONOVO VELIKOM!

Trampova administracija se nada da će tarife učiniti SAD manje zavisnim od zemalja poput Kine u pogledu proizvodnje. Rukovodioci industrije poput izvršnog direktora kompanije Apple, Tim Cook-a, ponovili su da proizvodnja u Kini nije zbog jeftine radne snage, već zbog nedostatka kvalifikovane radne snage na drugim mestima, ovo mišljenje deli i Elon Mask.

Najnovije na sajtu