EU zakoni stavljaju omću oko vrata AI

GlavnaVESTIEU zakoni stavljaju omću oko vrata AI
- Advertisement -

META i Apple odustaju od EU

Evropska unija je nedavno dogovorila rokove za usaglašavanje rada na razvoju veštačke inteligencije sa novim Zakonom o veštačkoj inteligenciji, prvim takvim u svetu, koji je usvojen u maju

Američka tehnološka kompanija Meta neće omogućiti rad svog novog multimodalnog modela veštačke inteligencije (AI) u Evropskoj uniji, zbog regulatornih problema sa kojima bi mogla da se suoči.

Prema rečima portparolke te kompanije Kejt Meklaflin, multimodalni model Llama će biti predstavljen u narednim mesecima, „ali ne i u Evropskoj uniji zbog nepredvidive prirode evropskog regulatornog okruženja“.

A to znači da evropske firme, nakon takve odluke Mete uopšte neće moći da koriste najnoviji Metin AI model, navodi The Verge.

APPLE EUHEADER Sajber Sfera Tech IT News, Tech, Gaming, Reviews

Evropska unija je nedavno dogovorila rokove za usaglašavanje rada na razvoju veštačke inteligencije, odnosno tehnoloških kompanija koje na tome rade, sa Zakonom o veštačkoj inteligenciji, prvim takvim u svetu, koga je EU usvojila u maju.

Kompanije imaju rok za usaglašavnje sa novim EU pravilima do avgusta 2026. godine.

Odluka Mete dolazi nakon što je Apple prethodno saopštio da svoju novu Apple Intelligence veštačku inteligenciju takođe neće predstaviti evropskim korisnicima, zbog zabrinutosti od posledica do kojih bi novi evropski Zakon o digitalnim tržištima mogao da dovede.

- Advertisement -

IT & GAMING VESTI

Reklama

- Sponzorisano -

Pretplatite se na newsletter

Arhiva

- Sponzorisano -
Mihailo Ivanjac
Mihailo Ivanjachttps://sajbersfera.in.rs/
Osnivač i glavni urednik portala je Mihailo Ivanjac, bivši televizijski spiker/voditelj i senior video editor na RTV Belle amie, sa višegodišnjim iskustvom u IT industriji i administraciji serverskih sistema. Kao Linux administrator i WordPress developer, Mihailo kombinuje tehničko znanje sa novinarskim iskustvom kako bi čitaocima ponudio pouzdane i razumljive informacije.

Možda vas zanima?